Nezávislá topení

Naše firma se zabývá také prodejem, montáží a servisem nezávislých topení Planar a Teplostar.

V případě zájmu, kontaktujte přímo mě: David Hovorka, tel.: 604 702 648.

Nezávislé topení
Nezávislé topení je zařízení, které ohřívá vzduch a může i motor vozidla nezávisle na jeho chodu. Srdcem každého nezávislého topení je spalovací komora, ve které se spaluje palivo se vzduchem. Existují nezávislá topení teplovzdušné a teplovodní.

Teplovzdušné nezávislé topení
Pokud chcete vyhřívat jen vnitřní prostory vozidel, karavanů, pracovních strojů, lodí, naše teplovzdušná topení jsou vhodným a cenově nenáročným řešením. Montáž topení do vnitřních prostorů není složitá. U teplovzdušních topeních se vzduch zahřeje přímo v topení a proudí do kabiny vozidla.
- Výhodou teplovzdušného nezávislého topení je rychlost vytopení požadovaného prostoru, nízká spotřeba a možnost velmi dlouhého chodu, někdy až desítky hodin (běžně 24 hodin na auto baterii) .
- Nevýhodou je, že nelze předehřát i samotný motor.

Teplovodní nezávislé topení
Tento druh nezávislého topení se využívá především u osobních automobilů. Na rozdíl od teplovzdušného nezávislého topení je zde možnost předehřátí samotného motoru a využití rozvodového systému ventilace. Hlavní výhodou teplovodního nezávislého topení je ohřev samotného motoru na provozní teplotu před nastartováním. Nezávislé zahřátí motoru má za následek pokles spotřeby a emisí a také snížení opotřebení motoru.

- Rychlejší a bezpečnější start v zimě
- K nevýhodám patří složitá montáž a omezená doba provozu na baterii asi 8 hodiny.

TEPLOSTAR
Topení se vyrábí v závod v Ruské Samaře. Montují se zde topení Planar, Teplostar a Binar. Firma byla založena v roce 1995 jako výrobce klimatizací, včetně nezávislých topení.

VÝROBCE:
ADVERS Limited Liability Company
Sales department
11 Lesnaya str. Samara 443100
Russia
Tel.(846) 270-68-64
Fax (846) 270-65-09
E-mail: advers – ts @ yandex.ru